• Çalışma Saati: Hafta içi : 08:00 - 19:00
  • Telefon Numaramız : 0850 840 82 69
  • Telefon

    0850 840 82 69

  • Email

    info@nosreklam.com

  • Adres

    Bahçelievler 7. Cadde 15/4 Ankara

Boya Badana

Boyacı Ustası

BOYA BADANA 

Herkes yaşadığı alanların güzel ve temiz görünmesini ister. Bunun ilk ve en önemli şartarından biri de boya badana işlemidir. Bu işlem son derece tititzlik ve önem isteyen bir iştir. İlk olarak boya seçimi, işlemi yapacak olan usta en çok dikkat edilmesi gereken konulardır. İyi bir boya ve iyi bir usta ile eviniz sanki yenilenmiş kadar hoş olacaktır. Boya badana işlemi yapacaksanız bazı zamanları beklemek faydanıza olacaktır. Boya badana işlemi için nisan ve ekim ayları en doğru zamanlardır. Bu aylarda yapacağınız boya badana hava sıcaklıkları yaz kadar sıcak kış kadar soğuk olmadığı için daha kolay olur. Ayrıca bu aylarda havanın nem oranı düşük olduğu için boyanın kuruması daha az bir zaman da olur.

BOYA SEÇİMİ

Ev dekore ederken sadece mobilya ve ev aksesuarları düşünülür. Ama unutmamak gerekir ki ev bir bütündür ve boya da bunu bir parçasıdır.  Bu yüzden boya seçimini doğru yapmak gerekir. Boya seçimi yaparken her alan ayrı ayrı düşünülüp yapılabilir. İlk olarak en çok vaktimizin geçtiği oturma odaları;bu odada nasıl hissetmek istiyorsak ona uygun renk ve boya seçimi yapılmalı. Huzurlu ve dinlenmek istediğiğmiz bir ortam olsun istiyorsanız mat boya seçimi en doğrusu olur. Daha dinamik ve enerji dolu olsun istiyorsanız parlak boya seçebilirsiniz. Yatak odalarında daha yumuşak renk ve boya seçmek uyku için en ideal olanıdır. Banyo için nemden dolayı oluşabilecek rutubete karşı güçlü boyalar tercih edilmeli. Mutfak içinse yağa ve keye karşı dirençli boyalar tercih edilmeli.

BOYA BADANA KURUMA SÜRESİ

Bir eve yapılacak boyama işlemi için ayrılacak zaman bir haftadır. Ancak bu boyanın bir haftada kuruyacağını ifade etmez. İç mekanlar için yapılan işlem  yarım günde kuruyabilir. Boya yapılan ortamın hava alması sağlanarak kuruması da sağlanır. Dış cephelerde daha kısa zamanlarda kuruma olur. Açık alan ve güneş teması söz konusu olduğu için daha kısa zaman diliminde kuruma olur. Tercih edilen boya türüne göre de değişiklik olabilir.

Boya Badana

Bu Web Sitesi Kiralıktır

01
02
03