• Çalışma Saati: Hafta içi : 08:00 - 19:00
  • Telefon Numaramız : 0850 840 82 69
  • Telefon

    0850 840 82 69

  • Email

    info@nosreklam.com

  • Adres

    Bahçelievler 7. Cadde 15/4 Ankara

Dış Cephe Boyası

Boyacı Ustası

Dış cephe boyası iç cephe boyası kadar önemlidir. Boyalar uygulanacak yüzeylerde ince ve pürüzlü bir uygulamanın oluşmasını sağlar. Dış cephelerde çeşitli boyalar ve kaplamalar kullanılır. Sadece boya değil işçilik de çok önemlidir. Kaliteli bir işçilikle boyama işleminden çok iyi sonuçlar alınır.

Dış Cephe Boyası Çeşitleri 

Binaların dış yüzeyleri için kullanılan bu boyaların çeşitli çeşidi mevcuttur. Akrilik dış cephe boyaları bağlayıcısı akrilijn kopolimer olan boyalardır. Son kat için gerekli. Koruyucu ve dekoratif bir boyadır. Güneş ışığına neme ve yağışa karşı güçlü boylardır. Kolay inceleme ve yüzey iyi örter. Silikonlu dış cephe boyaları silikonlu boyalardır. uygulayarak yüzeyin su geçirmesini engeller. Mat bir çeşittir. Rutubete neme ve tuzlu suya karşı dirençlidir. Güneş ışınlarının boya rengini değiştirmesini önler. Bu sayede uzun ömürlü olarak kullanılabilir. Boyalarında silikon sayesinde nem biriktirmez ve iç ve dış cephelerde nem oluşmasını engeller. Grenli dış cephe boyaları su bazlı boyalardır. Silikonlu ince desenli rulo ile uygulanır. Kendi kendini yıkama özelliğine sahiptir. Bu sayesinde yüzeyde oluşan tozları temizler. Biriken nemi geri çalışırüt. Bu şekilde iç ve dış cephelerde nem oluşmaz. Elastik dış cephe boyaları akrilikesaslı boyalardır. Yüzeyin nefes almasını sağlar. Çatlakalara ve dökülmesine karşı dirençlidir.

NASIL YAPILIR 

Bu boyalar için öncelik hava koşullarıdır. Haca sıcaklığının çok yüksek ve çok düşük olduğu içindir uygulama yapılmıyor. Sadece hava şartı değil uygulama yapılacak yüzey de mevcut değildir. Uygulama yeni yüzeyde yapılacaksa yüzey yabancı maddelerden atık ve kirden arınmalı. Yüzey üstünde kabarıklık olmamalı. Boşluk çatlak varsa harç ile tamir edilmeli. Yüzey eskiyse Önce zımpara işlemi yapılmalı. Yüzeydeki kabarıklık kazınmalı. Yine çatlak boşluk varsa harç ile tamir edilmeli. Toz ve kir varsa önemlidirmeli. Yüzey su ve sodayla yıkanmalı.Kuruduktan sonra boya uygulanmalı. Boya uygulanmadan önce hazırlanmalı. Hazırlarken tuzlu su kesinlikle kullanılmamalı. Kireç gibi yabancı maddeler eklenmemeli. Boya seçimi önerisini incelemek için. Kullanılacak olduklarını temiz olmalı. Yüzeye göre 1-2 kat astar boyası sürülmeli. Tüm yüzeye 2 kat olarak sürülmeli. 2-6 saat arasında tercih edilir göre katlar arasında

Dış Cephe Boyası

Bu Web Sitesi Kiralıktır

01
02
03