• Çalışma Saati: Hafta içi : 08:00 - 19:00
 • Telefon Numaramız : 0850 840 82 69
 • Telefon

  0850 840 82 69

 • Email

  info@nosreklam.com

 • Adres

  Bahçelievler 7. Cadde 15/4 Ankara

Plastik Boya

Boyacı Ustası

Plastik Boya Nedir?

Plastik boya özellik olarak mat görünüme sahip olan boya türüdür. Kirlere karşı daha hassas olduklarından özen gösterilmesi gerekmektedir. Su bazlı plastik boyalar ise sağlık açısından yağlı boyalara nazaran daha mantıklı bir seçim olduğu için tercih edilmektedir.

Plastik boya özellik açısından farklılaşmaktadır. Sizlere maddeler halinde belirteceğimiz bu özellikleri inceleyerek sizler de plastik boya hakkında kendi evinize uygun olup olmadığı kanısına ulaşabileceksiniz.

 •  Mat Özelliğe Sahiptir
 •  Kire hassastır, çabuk kir tutar.
 •  Renkleri daha net yansıtırlar
 •  En uzun ömürlü boya çeşididir

plastik boyaPlastik Boya Renkleri

Plastik boya renk seçeneği en çok olan boya çeşitlerinden biridir. Özellikle de mat yapısı olan plastik boyanın renkleri renk ve görünüş açısından ev sahipleri tarafından cezbedici olarak görülmektedir. Plastik boyanın mat ve pürüzlü bir görüntüye sahiptir. Nefes alma ve ekonomik özelliğinden dolayı en çok tercih edilen boya türlerindendir. Leke karşı dayanıksızdır. Kirlendiğinde silerek çıkarabilirsiniz fakat boyanın da rengi bozulabilir. Renk seçeneği oldukça fazladır.

Boyama İşlemi Nasıl Yapılmalı?

Boyanızın hangi tür olduğuna ve rengine karar verdikten sonra yapılacak en doğru hareket, işi uzman bir kişiye teslim etmek. www.boyaciankaraustasi.com adresimizden bulunduğunuz bölgeye profesyonel bir şekilde boyama işlemi yapıyoruz.

Parlaklıklarına Göre Boyaların Özellikleri

Bazı boyalar özelliklerine göre parlak bazıları ise mat olduğunu görmüşsünüzdür. Boya renklerindeki bu ayrımı belirgin göstermek için markalar, ürünlerini kategorize etmektedirler. Bazı firmalar ise isimleri ile farklılık görülebilir.

Mat Boya: Duvarlardaki kusurları örtmeye yardımcı olur. Mat yapısı olduğundan duvar üstünde yansıma oluşturmaz.

Parlak Boya: Parlar bir görüntüye sahiptir. Kusurları kapatmayabilir. Genelde mutfak, kapı gibi alanlar için kullanılır.

Yarı Mat Boya: Halk arasında saten boya olarak da bilinmekte. Temizlemesi kolaydır. Diğer mat boyalara nazaran yansıtma etkileri oldukça fazladır.

Yarı Parlak Boyalar: Parlaklık oranları daha az ve dolayısıyla yansıtma etkileri de parlak boyalara nazaran yansıtma gücü daha çoktur.

İpeksi Mat Boya: Mat ve Yarı Mat arasında, ipeksi bir mat yapısı olduğu için bu isim verilmiştir. Kolayca temizlenebilir. Bu sebeple salon, oturma odası gibi alanlarda kullanılabilir.

Plastik Boya

Bu Web Sitesi Kiralıktır

01
02
03