• Çalışma Saati: Hafta içi : 08:00 - 19:00
  • Telefon Numaramız : 0850 840 82 69
  • Telefon

    0850 840 82 69

  • Email

    info@nosreklam.com

  • Adres

    Bahçelievler 7. Cadde 15/4 Ankara

Su Bazlı Boya

Boyacı Ustası

Su bazlı boya, içinde su bulunan ve bu suyun buharlaşmasıyla kuruyan boyalardır. İnsan sağlığına zararı olmayan bir boya çeşitidir. Sentetik boyalara göre yapısal olarak daha iyidir. Sentetik boyalar kuruma sırasında içindeki kimyasalları açığa vurur. Bu da insan sağlığı için olumsuz olabilir. Bu sebepten dolayı özellikle kapalı alanlar için su bazlı boyalar tercih edilmeli.Özellile insanların fazla olduğu alanlarda kullanılmalıdır.

SU BAZLI BOYA ÖZELLİKLERİ

Bu tür boyalar incelticisi su olan akrilik yapılı boyalardır. Boyaların yapısı içinde su yoğun olduğu için kururkende içindeki suyu buharlaştırır. Bu sayede kimyasallar kendi içinde kalır. Bu da sağlık için olumlu bir özelliğidir. Uygulandığında çok az koku yayar. Bu da temiz nefes alanı yaratır. Uygulaması da oldukça kolaydır. Boyama işleminin güzel olması için yüzeyin pürüzsüs ve temiz olmalı. kullanacağınız fırça da nemli ve sentetik fırça olmalı. Kıl fırça kullanılırsa iz bırakabilir. Sentetik fırça ise Boya içindeki suyun be boyanın yüzeye daha iyi tutunmasını sağlar. Aynı zamanda rulo içinde nemlendirme yapılırsa boya uygulanan yüzeye daha iyi yayılır. Birden fazla yüzeye uygulanabilir. Her yüzeyde en iyi sonuç alınır. Birçok boya çeşidine göre uzun ömürlüdür yıllara yenilmez. Kararma yapmaz. Rengini korur. Beyazlar sararma yapmaz. Koyu renklerde aynı şekilde rengini korur. Parlaklıklarını da korurlar .Bu da uygulandığı alanın daima şık görünmesini sağlar. Kat kat uygulandığında çatlama yapmaz. Katmanlar içinde de soyulmaya karşı dirençlidir. Bu boyalar antibakteriyeldir. Küf oluşumuna karşı dayanıklıdır.

KURUMA SÜRESİ

Boyanın kuruma süresi yüzeye göre değişebilir. Kirli, yağlı ve nemli yüzeylerde kuruma süresi uzar. Bunun için uygulama yapılacak yüzey yağdan araındırılmış ve kuru olmalı. Ortam önceden yeteri kadar havalandırılmalı. İşlemin yapıldığı zaman dikkatli seçilmeli. Hava şartları kuruma için uygun olmalı. Yani hava sıcaklığı düşük olmamalı. Boya yapılacak ortamda nem en aza inmeli. Bütün bunların yanı sıra boyanın türüne göre de kuruma süresi değişim gösterir. Su bazlı boyaların kuruması bütün şartlar elverişliyse istenilen zamanda olur. Bu zaman da 2 ila 4 saat arasında olur.

Su Bazlı Boya

Bu Web Sitesi Kiralıktır

01
02
03